23. júna 2013

Kysnutý koláč s tvarohom, ovocím a posýpkou

Máme tu ríbezle, maliny, doznievajú jahody... Matúš sa vracia domov na prázdniny, a tak je čas upiecť  náš obľúbený kysnutý koláč. Je to náš "rodinný" koláč, ktorý nás nikdy neomrzí. Asi prvý z kysnutých, ktorý bol, je a bude. Najvhodnejším ovocím sú ríbezle, môžete použiť aj mrazené. V zime sa dá robiť s džemom namiesto ovocia a je tiež skvelý. 


ovocný koláč s posýpkou

Cesto:
3 1/2 dl vlažného mlieka
30 g  kvasníc
500 g hladkej múky (ja som dala polovicu špaldovej a polovicu pohánkovej)
soľ
40 g cukru
5 žĺtkov
210 g masla

Plnka:
300g tvarohu
100g cukru
vanilkový cukor alebo vanilkovú esenciu
štipka soli


Posýpka:
100 g kryštáľového cukru
50 g múky
50 g masla
škorica v prášku
štipka soli 

Postup: 
Do 3 1/2 dl (vlažného) mlieka  pridáme  30g droždia a 1ČL cukru. Keď kvasnice vykysnú, vylejeme ich do misya vymiešame s  múkou, cukrom, žĺtkami a štipkou soli. Na záver vmiešame rozpustené maslo a poriadne vymiesime tak, aby sa cesto odlepovalo od varechy. Položíme na teplé miesto, prikryjeme a necháme vykysnúť.
Kým cesto kysne, ochutíme tvaroh a nachystáme si posýpku. Posýpku spracujeme rukami. Do misky dáme stuhnuté maslo a ostatné prísady, rozmrvíme a zároveň premiešavame prstami. Má sa sypať - preto sa volá posýpka.Potom cesto roztiahneme - natrieme na plech, ak by sa lepilo, použite naolejované ruky. 
Roztrúsime tvaroh, ovocie a na záver posýpku. Koláč necháme na plechu dobre vykysnúť, lebo cesto nám manipuláciou kleslo. Pečieme na 200°C do ružova. 
Ešte jena dôležitá informácia - aby bol koláč mäkký, treba ho hneď po upečení prikryť jednou, dvoma čistými utierkami.

ríbezľový koláč s posýpkou


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára