15. augusta 2013

Gitkin ríbezľový koláč so snehom

Tento recept mám od jednej milej pani Gitky . Gitka bola naša susedka zo záhrady a bola to nádherná osôbka. Skvelá, láskavá, obetavá mamička aj babička a recept mám vďaka naším kavičkovo - čajovým pauzám, počas ktorých sa všeličo ochutnávalo, popíjalo  a debatovalo. Môžete použiť čerstvé alebo mrazené ríbezle, takže tento koláč sa dá piecť aj v zime. Nie každý má rád koláče so snehovou penou. Ja áno a preto ho pridávam pre podobných mlsošov.

ríbezľový koláč so snehovou penou
Potrebujeme:

200g cukru
200g polohrubej múky
( môžete použiť pohánkovú múku )
6 žĺtkov
200g orechov
200g masla
šťava z jedného citróna
štipka soli
vanilka
 300 - 400g ríbezlí
Snehová pena:
200g cukru
bielka zo 6 vajec
pár kvapiek vanilky
Žĺtka vymiešame s cukrom do peny, pridáme mierne rozpustené maslo, orechy, citrónovú šťavu a na záver múku. Vymiešame a dostaneme dosť husté, krémovité cesto. Nacapkajte ho na plech. Potom jemne premiešame ríbezle s troškou cukru a posypeme koláč. Dáme piecť asi na 180-200°C cca 15 - 20 minút, aj viac. Neupečieme celkom, ale povrch už nemá byť surový.  
Medzitým vyšľaháme 20dkg cukru so 6 bielkami poriadne do tuha. Na nedopečený koláč navrstvíme vyšľahané bielka a necháme dopiecť. 
Pozn. Použila som trstinový cukor a pohánkovú múku.
Musim sa ale priznat, ze si nedokazem poradit s bielkovou penou. Neviem dosiahnut, aby sa nezacala na druhy den lepit a topit. Skusala som aj slahat nad parou, ale nepomaha... Vie mi niekto poradit? Mozno treba dat viac cukru?
ríbezľový koláč so snehom

koláč s ríbezľami a s  bielkovou penou
ríbezľový koláč recept


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára