16. októbra 2013

Pečené morčacie stehno na masle so zázvorom a s tymiánom, podávané so sladkokyslými hruškami na badyáne a s hokkaido pyré

Pečené morčacie stehno na masle so zázvorom a tymiánom podávané so sladkokyslými hruškami na badyáne a s hokaido pyré 
Pevne verím, že týmto receptom poteším všetkých Vlastíkov, Šimíkov a Matúšov...
Pre dámy chystám niečo špeciálne. 

morčacie stehno na masle so zázvorom
morčacie stehno (prípadne prsia)
zázvor v prášku 
tymián
slanina
maslo
(pomarančová kôra a šľahačka pre verziu na panvici)


Máso môžeme robiť ako steaky, či medailónky alebo ho piecť vcelku.
Ja robím najradšej pečený variant vcelku. Slaninku pokrájame na kocky a opečieme na masle. Mäso poriadne vyutierame, osolíme a potrieme práškovým zázvorom, navrch položíme plátky slaninky pokrájanej na tenučko. Ak sme sa rozhodli pre prosciuto, to pridáme až v poslednej fáze, keď je už mäso skoro hotové, aby sa príliš nespieklo. Celé ešte posypeme zázvorom a dáme na základ z masla a rozškvarenej slaniny. Môžeme podliať troškou horúcej vody a toto si počas pečenie regulujeme. Nesmie byť veľa vody, inak sa začne mäso dusiť a nebude to ono.  Pečieme, asi 1 1/2 - 2 hodiny, kým je mäso mäkké a oddeľuje sa od kosti. Teraz pridáme prosciuto a necháme piecť ešte asi 10 - 15 minút.  Pokiaľ robíme medailónky, tie obalíme v slaninke alebo v prosciute a môžeme  v prípade potreby na záver podliať jemne vývarom a výpek zjemniť ešte šľahačkou. 

Hrušky na masle a badyáne (alebo jabĺčka)
mäkšie hrušky 
maslo
badyán vcelku
trstinový cukor (cca 1ČL na 1hrušku)
Hrušky ošúpeme a nakrájame na kúsky. Na panvici roztopíme maslo, pridáme cukor, badyán  a pokrájané hrušky, opatrne miešame a poobraciame, na záver polejeme citrónovou šťavou, premiešame, ochutnáme a ak je to výborné, sme hotoví.
Hrušky vložíme napríklad, do formičky na pagáčiky  - radšej trocha natlačiť - a na záver polejeme šťavou, ktorá, ak ste to správne robili,  by mala byť hustejšia. . Až tesne pred podávaním, formičku odstránime. Môžeme ozdobiť pomarančovou kôrou, alebo... čo máme po ruke :)

Hokkaido pyré
hokkaido
maslo
soľ
biele koorenie
trocha citrónovej šťavy
Hokaido nakrájame na kocky a udusíme nad parou, alebo dáme variť vo vode. Potom rozmixujeme s maslom na jemnú kašu, pridáme všetko ostatné a dochutíme. Naložíme na tanier a prelejeme slaninkovým výpekom.
hokkaido pyré
morčacie mäso s hokaido pyré
morčacie mäso s prosciutom 
sladkokyslé hrušky na masle s badyánom ako príloha

2 komentáre: