25. decembra 2013

Čokoládová Baileys torta s banánmi - skvelá a bezlepková

Čokoláda a banány sa majú radi a je to overená a výborná kombinácia. A tak, keď si dáte záležať a použijete výbornú čokoládu a všetko dáte do podoby ľahučkej, šťavnatej a nadýchanej, výsledok je ešte lepší. 
Osobne nemám rada ani ťažké krémy, ani hutné cestá a toto je presne to, čo mi vyhovuje. Použila som svoj obľúbený korpus a ostatné som urobila tak, že som tam dala všetko, čo mám rada. Baileys až tak nemusím, ale použila som ho kvôli tomu, že ozvláštni trocha chuť čokolády a predsa len je celkovo dosť obľúbený.


čokoládová Baileys torta z čokolády Callebaut
Recept:
120 g trstinového cukru
1ČL vanilkovej esencie
120 g nahrubo pomletých orechov
6 vajec (oddeliť žĺtka a bielka)
1 PL pomletej kávy (nemusí byť)
Postup:
Žĺtka vymiešajte do peny s cukrom a s vanilkou, potom pridajte pomleté orechy a kávu. Na záver vmiešajte vyšľahané bielka. Vylejte do papierom vystlanej formy (pásy papiera po obvode formy prilepíte na formu troškou masla) a dajte picť do vyhriatej rúry. Rúra má mať teplotu 180°C a pečieme 45 minút a viac. 

Náplň:
250 - 300 g mascarpone
200 ml kyslej smotany - použila som bezlaktózovú
50 - 100g cukru (podľa mňa stačí 50 g, je to "čokoládovejšie")
100 g čokolády - veľmi rada používam belgické čokoládové pralinky Callebaut 
1ČL vanilkovej esencie alebo ½ sáčku vanilkového cukru (esenciu dostať v M&S, cukor v drogérii DM)
štipka soli
2- 3 PL Baileys - podľa vlastnej chuti

Postup: 
Čokoládu rozpustiť v tanieri nad parou, pridať asi 2 lyžice mascarpone, rozmiešať a odstaviť. Potom vmiešať do zvyšku mascarpone, pridať vanilku a Baileys, jemne ale poriadne rozmiešať do hladka. Vanilku a Baileys nikdy nepridávajte do čokolády za horúca, aby sa vám nestratili vône. 
Korpus rozpolíme, natrieme malinovým  džemom bez semienok a na celý spodný korpus potom poukladáme na kolieska nakrájané banány. Navrch natrieme plnku, prikryjeme druhou polovicou korpusu, zabalíme a dáme do chladničky. Ideálna je postojí 24 hodín - ale ak to nedodržíte je tiež výborná, na druhý deň však plnka viac stuhne a torta je celkovo viac šťavnatá. Aspoň si môžete porovnať chute. 
(Pokiaľ ide o pomer mascarpone a smotany - už som to skúšala všeliako ale priznám sa, mne viac chutí vyšší diel mascarpone a menej smotany. Ak dáte viac smotany, torta má viac akoby tvarohovitú príchuť a je viac osviežujúca, čo majú radi hlavne deti. Ak je vyšší diel mascarpone je krémovitejšia a podľa mňa lahodnejšia. ) 
Čokoládová šľahačka:
250 ml šľahačky - použila som bezlepkpvú 
30g čokolády
pravá vanilka (½ sáčku alebo 1/2ČL esencie)
štipka soli
Šľahačku uvaríme s 30g čokolády deň vopred a dáme vychladnúť do chladničky. Pred podávaním vyšľaháme čokoládovú šľahačku so zvyšnou polovicou sáčku Bourbunskej vanilky , ak treba aj s trochou cukru a potrieme tortu.
Dobrú chuť :) Áááá... nech všetkých prekotí od dobroty!

čokoládová Baileys torta tesne po "výrobe" -  ešte "neodpočinutá"


čokoládová Baileys torta z čokolády Callebaut


čokoládová torta s banánmi

čokoládová bezlepková torta

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára