8. januára 2014

Mafinka a miništeňa Kešu

Keď prišiel Adam, Mafinka sa, ako vždy tešila. Ale predsa len sa tešila trocha inak. Niečo nebolo v poriadku. Okrem ruksaku priniesol Adam ešte čudnú čiernu tašku, v ktorej sa to akosi podivne hýbalo a vydávalo to zvuky skoro ako... pes!
Mám sa toho báť,  treba to zožrať, alebo aspoň naháňať, alebo čo...??? 
Ani "to" "čosi" v taške nevedelo na čom je. Pre istotu sa výstražne rozštekalo, aby ukázalo, že nie je ani mačka, ani myš a hrabkalo sa to von. Kešu zrejme vycítila, že Mafinka nepredstavuje nebezpečenstvo. 
Kešu je pražský krysařík a je to asi najmenšie šteňa, aké som videla. Napriek tomu, že Mafinina hlava je ako dve Kešu, nové miništeňa to zvládlo výborne. Zvedavosť mu dodala odvahu a ono vypochodovalo zo svojho domčeka na Mafinkino teritórium so vztýčeným chvostíkom. 

Mafinka sa ukázala ako skvelá kamoška. Požičala Kešu všetky hračky, svoj pelech, aj koberček,  učila ju, ako sa pije z misky, pozorovala ju, ako sa hrá s jej obľúbenou kostičkou z vývaru a predvádzala, ako sa ona - šelma chlpatá - hrá s vankúšikmi a s uzlami a aká je ona "drsňáčka".  Kešu ju so záujmom pozorovala a potom to skúšala ona. Mafinka jej predviedla, ako spolu tancujeme na zadných a malá Kešu sa okamžite postavila tiež na zadné a tvárila sa že by chcela tiež tancovať.  Keď Kešu urobila mláčku na kachličku, lMafi to len "skontrolovala" a pozrela sa na mňa s výrazom: "No, čo, budeme to minišťeňa musieť vychovať..."  No a keď zaliezlo de peleška, Mafinka začala kňučať, aby išlo von.  Tak sme ho ešte na chvíľku vylákali. 


zoznamovanie 

Kešu nechce vyjsť z domčeka

Samozrejme, nebolo to také jednoduché. Kešu je síce nesmierne zvedavá, odvážna a rýchla, ale Mafinka je pri nej ako Mega Goliát. A tak bolo treba stále dávať pozor, aby ju nepridlávila labou, nepriľahla alebo švihom chvosta nezavesila na stenu miesto obrazu. 
V každom prípade, baby to zvládli na jednotku, miništeňa prežilo, Adamko si zahral basketbal  a ja som si vyskúšala psiu au pairku. 

PS: Sorry, kvalita obrazu je dosť zlá, skúsim s tým niečo urobiť

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára