9. augusta 2015

Náše princiatko Jeoffrey

Jeoffrey má 4 mesiace a už je definitívne náš. Po krásnej dovolenke som sa mohla ešte tešiť. Čakala ma príjemná povinnosť, ísť si vyzdvihnúť naše princiatko a priviesť ho domov. 
Pani Hanka ma privítala so slovami, "Pozrite, kto vás tu čaká... Povedala som mu, že ide do nového domova a on už čaká." Oproti mi vyšiel Jeoffrey a za ním dvaja zvedaví súrodenci.
Položila som klietku na zem a to sa už všetci nahrnuli, ovoniavali, skúmali, hodnotili. Nooo, bráško, prírodné, miesta dosť, celkom OK.
Ale kde je Jeoffrey? Niekam zmizol... Kde je? Zmizol vo svojej novej klietke. Jeoffrey sa proste upelešil a čakal... Ešte prišla mamička Afinka aby odobrila klietku, ešte posledný krát si pocuckať mamičkino mliečko, ešte pár granuliek na cestu a naspäť do klietky. Ja som pripravený a ty?  Tie ženské..., vždy sa čaká na ženské. 
Jeoffrey bol v pohode, kým sme nenabehli na drncavú cestu. To sa mu nepáčilo a začal plakať. Skúšala som všetko. Vysvetľovala, rozprávala, aj spievať som skúšala, cez mriežku hladkala... Hladkanie pomáhalo, ale ťažko sa dalo šoférovať po diaľnici. Nezabrala ani rozhlasová hra v rodnej češtine, ani Lucka Bílá. Jeoffrey to stupňoval a to už chytil pacičkami mreže a začal nimi srdcervúco lomcovať a jačať. Musela som robiť prestávky a ukľudniť ho. Akonáhle som zastala, koncert skončil a Jeoffrey sa slastne obtieral o moju ruku. Akonáhle som nabehla na drncavú cestu, začal jačať. 
Uf. Konečne sme dorazilii a... čakalo zoznámenie s novým domovom a s novým zvieracím tvorom, s našou Mafinkou. Mafinke som síce vysvetlila, že príde Jeoffrey a že je to mačka, ale nabrala ma vážne. 
Radostne mi vybehla naproti a potom zbadala klietku... Hu!!! To je čo??? Mafi skákala a štekala. Jeoffrey sa naježil, uši sa mu zmenili na obrovské lopúchy, z hrdla sa mu dral sykot, zuby vycerené a z papuľky mu tiekli sliny. Moje nervy! Dosť zlé! 
Mafina má mačkuuu!!! priamo na svojom území, Jeoffrey v živote nevidel psa a už vôbec nie také veľké zviera. Matúš pohotovo naštudoval návod z internetu, ako predstaviť psovi mačku. 


Jeoffrey docestoval... (3 mesiace)

Tak od začiatku:  Každý do inej izby, zabaviť, mlsotku a pomalé zoznamovanie na prahu dvoch miestností, Mafinka ukázala svoju neuveriteľnú povahu, dokonale poslúchala a bola trpezlivá a láskavá. Akurát že sa niekoľkokrát sama odmenila. Zakaždým zožrala obsah Jeoffreho misky, ktorú sme mu podsunuli. U Jeoffreho zvíťazila jeho neuveriteľná zvedavosť. Napokon skončili - Jeoffrey na stoličke a Mafi na zemi - zrak zo seba nespustili. Keď už jeden zaspával od únavy, druhý mohol lepšie skúmať nepriateľa. 
Kto dlhšie vydrží...
Princ na stoličke, sluha na zemi...

Druhý deň pokračovali vo vzájomnom prieskume a keď sa Jeoffrey odvážil prejsť tesne okolo Mafinky a ona sedela ako sfinga a nezožrala ho, cúvol a skúsil prejsť ešte raz. Odvtedy si začali viac dôverovať a o pár dní som už sledovala, ako sa ráno šmajchlujú. Mafinka ho šťuchá ňufákom a Jeoffrey ju chytá labkami, potiahne za kožu na krku a napokon pohryzie na uško. 
Tak. Zoznamovanie máme za sebou, začína život s mačkou!
Obľúbené miesto na parapete

Jeoffrey na prvej návšteve (3 ½ mesiaca)

Jeoffrey - treba preskúmať nové územie

Som maličký a neistý


Paničkina posteľ a MYŠ! To je ono!4 komentáre:

 1. Som presvedčená, že to bude nerozlučná dvojica :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Dúfam... Jááj...potrebovala by som Vaše skúsenosti :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No my nie sme ten najlepší príklad ... ale inde to funguje. U nás tri mačky a nekamaráti sa žiadna so žiadnou :) Myslím, že dvojica mačka - havo sa skôr dajú dokopy, pa

   Odstrániť
  2. Tento komentár bol odstránený autorom.

   Odstrániť