Recepty

     Dobré jedlo, dobrý nápoj - to je to, čo dokáže vniesť poéziu do našho života. Možno to poznáte, niektoré chute si zapamätáme na celý život. A strašne by sme si ich chceli zopakovať. :) Preto múdri ľudia vymysleli recepty. Sú, samozrejme, aj také chute - spomienky, ktoré sa nedajú zopakovať. Tie si nosíme v sebe. Ale niekedy nám to nedá, a my hľadáme, a skúšame, a napodobňujeme, až kým... nájdeme. 
Váčšina receptov, ktoré tu nájdete, je súčasťou mojej pripravovanej knihy, "Recepty, hlavne, pre mojich drahých".  Sú to staré rodinné recepty, vymyslené, podarované, rôzne inšpirácie..., ale hlavne, všetky sú overené, odvarené, odpečené... Cestujeme, ochutnávame, skúšame všeličo nové, zaujímavé, ale aj tak sa často vraciame k tomu, čo poznáme z maminej, či babičkinej kuchyne. Tak, nech tie dobré recepty nezmiznú, pekne si ich mojkajme a vyllepšujme. 
Medzi mojimi receptami preto nájdete známe jedlá, ktoré, ak urobíte poctivo, z dobrých surovín, s láskou, s radosťou a správne doladíte chute, môžu sa stať tým zážitkom, ktorý by sme radi zopakovali.  A ja  budem spokojná, že sa niekam nestratia. Verím, že Vás oslovia. 

A ešte jedna vec. Keďže som sa nechtiac zaradila do kategórie "bezlepkáčov" a keďže bezlepkové dezerty, ktoré bežne dostať sú dosť rozpačitej chuti, rozhodla som sa "dokázať", že aj bezlepkový dezert môže byť vynikajúci. Myslím, že sa mi to úspešne darí. (Favoritmi sú zatiaľ maková, levanduľová a čokoládová baileys...)
Vyberte si, vyskúšajte, dobrú chuť!

 Alena :)

Sirupy, likéry:
Čaje:
Polievky:
Cestovinky,  zeleninky a iné : 

7 komentárov:

 1. Ešte raz, nádhera :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. mňamky, si veľmi šikovná a talentovaná :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. jéj, vidím moje makové šialenstvo, poalenčila si ho ako vidím :-) s tým mascarpone musí byť výborný. Jemný. Ale presne ako si povedala, koláču prospieva čas a pobyt v chladničke :-) je úplne iný ako čerstvý. Dokonca aj nezjemnený s tou čokoládou a džemom má svoje čaro, je brutálny, i keď sa to tak nezdá :-) To je podľa chutí, ak chceš urobiť zákusok, použiješ mascarpone, ak koláč k čajíku, tak džem a čokoládu. Ale ty si viac na tie alenkovské mascarpónové zákusočky mňááám by som si dala. Tak som rada, že koláčik mal úspech, aj keď by prvý moment človek povedal, že je divný :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Áno, a ďakujem za nápad a recept. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. haam grilážka :-) už ju sem daj, Tibko je slintač potom :-)

  OdpovedaťOdstrániť